Creative Innovation Lab

Valdkondade vaheline

InnovLabi toetus on mõeldud uuenduslike tööriistade, mudelite või lahenduste kujundamiseks, arendamiseks ja/või levitamiseks, mida saab rakendada audiovisuaal- ja muudes kultuuri- ja loomemajanduse sektorites (CCS), kus on kõrge potentsiaal nende lahenduste korduvkasutamiseks nendes sektorites.

Selle meetme eesmärk on soodustada koostööd audiovisuaalsektori ja teiste loomemajanduse sektorite vahel, et toetada nende keskkonnaalast üleminekut ja/või parandada nende konkurentsivõimet ja/või Euroopa sisu piiriülest levikut, nähtavust, avastatavust, kättesaadavust, mitmekesisust ja auditooriumi. Samuti on toetuse eesmärk aidata Euroopa audiovisuaal- ja teistel kultuuri- ja loomemajanduse sektoritel paremini kohaneda tehisintellekti ja virtuaalmaailmade arengust tulenevate võimalustega.

Oodatavad tulemused:

- Parandada Euroopa audiovisuaal- ja teiste kultuuri- ja loomemajanduse sektorite konkurentsivõimet: läbipaistvus, andmete kogumine ja tehisintellekti/suure andmemahu asjakohane kasutamine, kohanemine nendes sektorites toimuvate muutuste võimaluste ja väljakutsetega.

- Parandada Euroopa audiovisuaal- ja teiste kultuuri- ja loomemajanduse sektorite kohanemist virtuaalmaailmade (tuntud ka kui metaversumid) pakutavate võimalustega.

- Parandada Euroopa audiovisuaalse ja kultuurilise sisu tootmist/rahastamist ja levikut digiajastul.

- Suurendada Euroopa audiovisuaalse ja kultuurilise sisu nähtavust, avastatavust, kättesaadavust ja mitmekesisust digiajastul.

- Suurendada Euroopa audiovisuaalse ja kultuurilise sisu potentsiaalset auditooriumit digiajastul.

- Kiirendada Euroopa audiovisuaal-, kultuuri- ja loomemajanduse sektorite keskkonnaalast üleminekut kooskõlas Euroopa rohelise kokkuleppe ja uue Euroopa Bauhausi prioriteetidega.

Rahastatavate tegevuste kirjeldus:

Projektid peavad keskenduma ühele (või mitmele) alltoodud teemale:

- Virtuaalmaailmad kui uus keskkond Euroopa sisu edendamiseks, publiku uuendamiseks ja Euroopa sisu tööstusharude konkurentsivõime tõstmiseks.

- Uuenduslikud ärivahendid tootmiseks, rahastamiseks, levitamiseks või edendamiseks, mida võimaldavad või täiustavad uued tehnoloogiad (nt tehisintellekt, suurandmed, plokiahel, virtuaalmaailmad, NFT-d jne), eelkõige:

 - Õiguste haldamine ja monetiseerimine (sealhulgas uuenduslikud kombineeritud tellimispakettide pakkumised, et võimaldada juurdepääsu mitmekesisele Euroopa kultuurisisule erinevatelt olemasolevatelt Euroopa platvormidelt), samal ajal tagades läbipaistvuse ja õiglase tasustamise loojatele ja kunstnikele.

 - Andmete kogumine ja analüüs, keskendudes sisuloome ja publiku arendamise ennustustele (sealhulgas uuenduslikud valdkonnaülesed tööriistad, et parandada tellimisteenuse kvaliteeti ja Euroopa sisule paremat väärtuse andmist Euroopa veebiplatvormide kaudu).

 - Rohelisemad tavad audiovisuaal- ja teiste kultuurisektorite keskkonnamõju vähendamiseks kooskõlas Euroopa Komisjoni rohelise kokkuleppe ja uue Euroopa Bauhausi algatusega.

Valdkonnaülene koostöö audiovisuaal- ja teiste kultuuri- ja loomemajanduse sektorite vahel on selle taotlusvooru keskmes. Seetõttu peavad taotlused selgelt demonstreerima valdkonnaülese lähenemise ulatust, selle rakendamise tingimusi ja oodatavaid eeliseid asjaomastele sektoritele.

Osalema kutsutakse laia spektrit organisatsioone, sealhulgas era- ja avaliku sektori asutusi, tehnoloogiaettevõtteid ja idufirmasid, audiovisuaal- ja loomemajanduse organisatsioone. Loovinkubaatorite ja kiirendite osalemist julgustatakse, et pakkuda loovatele ideedele ruumi ja aega arenemiseks.

Sisuarenduse ja/või tootmiskulud saavad toetust ainult siis, kui need on otseselt seotud projektis välja pakutud uuenduslike tööriistade või mudelite arendamisega. Need peavad olema proportsionaalsed ja piiratud.

Kolmandatele isikutele antava rahalise toetuse andmine on lubatud toetuste puhul.

Selle vooru infopäev on 21. novembril kell 11.30-14.00 CET

28
päeva lõpuni
Tähtaeg:
24.4.2025
aegunud
No items found.
Soovid taotlusvooru kohta rohkem infot?
Vaata detaile

Taotlusvoorud

Vaata kõiki